Достойно отпадане от Септември (София) за Купата на България

Несебър загуби с 2:4 в предварителния кръг на турнира за Купата на България от Септември (София) и отпадна от надпреварата.

Срещата се проведе на градския стадион в морския град, като футболистите на треньора Николай Жечев играха достойно и равностойно на играещия в по-горната дивизия противник.

Мачът започна силно за гостите, които откриха резултата в 9-ата минута след гол на Асен Георгиев с глава. Димитър Костадинов покачи на 2:0 за Септември в 27-ата минута след премерен удар от границата на наказателното поле. В 39-та минута Николай Дросев спринтира по десния фланг, центрира остро, топката бе засечена от Виктор Янев, който намали разликата на 1:2. Преди това Янев влезе като резерва на мястото на Венци Христов.

Три минути след подновяването на играта Здравко Димитров отбеляза трети гол за Септември. В 70-ата минута Александър Петров реализира четвърти гол за гостите, след бърза контраатака и пас на Захари Атанасов.

Три минути по-късно отново Виктор Янев отбеляза за Несебър за 2:4, отново след центриране на Николай Дросев.

До края на мача Несебър натисна много здраво, но до нов гол не се стигна.