Спечелихме важни три точки при гостуването на Созопол

Несебър победи Созопол с 2:1 в морското дерби на Югоизточната Трета лига. Мачът се игра на Арена Созопол, а двата тима направиха динамичен и драматичен мач.

Резултатът бе открит от Виктор Янев от дузпа в 28-ата минута. Нарушението в наказателното поле бе срещу него от Станислав Митов. В последвалата атака домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

В 47-ата минута отново Виктор Янев вкара за 2:0 гол след шут от воле. В 60-ата минута бе отменен гол на Несебър заради засада. Десет минути по-късно Маджаров получи червен картон за удар без топка по Келеши.

И двата отбора имаха сериозни претенции към съдийството, а главният арбитър най-меко казано озадачи с някои отсъждания и критерия си при сравнително идентични ситуации.

Във втората минута на добавеното време Трендафилов от състава на Созопол намали резултата и оформи крайното 2:1 в полза на Несебър.

След трите точки нашият отбор е на 4 място с 31 точки, на 1 от Гигант и Саяна, а лидер е Спартак (Пловдив) с 35 точки.

Следващият мач на Несебър е на 28 октомври (събота) от 16:00 часа срещу Берое II на стадион „Несебър“.