Зимуваме на върха! Приключихме годината с категорична победа

ОФК Несебър приключи календарната 2023 година с поредната категорична победа. Този път разбихме като домакин Сокол (Марково) с 5:1 в отложен мач от 18 кръг, който трябваше да се играе преди няколко дни. Заради тежките метеорологични условия обаче срещата бе отложена и се игра днес.

Два гола за успеха отбеляза Ники Дросев, а по един добавиха Никола Гавов, Генчо Далев и Петър Сърхошев. Още в 3-ата минута вече водехме в резултата, след това в 17-ата минута от дузпа Дросев покачи на 2:0, а до 24-ата минута нещата придобиха ясна картина – 3:0, като автор на третото попадение бе Никола Гавов.

През втората част резултатът набъбна на 4:0 след гол на Генчо Далев, когато и гостите се разписаха за почетното 1:4 след точно изпълнена дузпа. В края на двубоя отбелязахме нов гол за крайното 5:1 с гол на юношата Петър Сърхошев.

След успеха Несебър превзе върха в класирането на Югоизточната Трета лига с 64 точки, колкото има и вторият Спартак (Пловдив), но нашият отбор има предимство в преките двубои заради отбелязания гол на чужд терен (равенство 1:1 в 12 кръг).

Това бе и последният официален мач за момчетата на старши треньора Николай Жечев за календарната 2023 година, която изпращаме както подобава – на първо място!

Освен това, нашият отбор продължава и битката за Купата на Аматьорската лига с мачове през пролетта, след като стана първенец на Област Бургас.

Благодарим на целия отбор за удоволствието и през 2023 година…