Драма с дузпи прати Несебър в следващия етап за Купата на Аматьорската лига

ОФК Несебър победи Загорец (Нова Загора) със 7:5 след дузпи (2:2 в редовното време) в полуфинал от турнира за Купата на Аматьорската лига – зона Бургас, Ямбол, Сливен, Стара Загора.

Двубоят се игра в Стралджа, като нашите момчета на два пъти повеждаха в резултата след точно изпълнени дузпи на Кристиян Парашкевов. Той откри резултата в 25-ата минута след хубаво изпълнение на наказателен удар, но Ивелин Иванов от Загорец изравни в 38-ата минута за 1:1.

През второто полувреме Несебър отново поведе, след нова точно изпълнена дузпа от Парашкевов за 2:1 в 60-ата минута. Георги Йорданов от Загорец обаче възстанови равенството 2:2, при което главният съдия даде край на мача. Преди това имаше отменен гол за състава от Нова Загора поради засада.

При последвалите дузпи възпитаниците на старши треньора Николай Жечев бяха по-точни и спечелиха с 3:2, като се разписаха – отново  Парашкевов, Генчо Далев и Георги Маджаров. Пропуски направиха Георги Тузаков и Тодор Петров.

За Загорец Пламен Иванов и Иван Винков бяха точни, а Иван Петров, Адриан Гиргинов и Георги Топалов пропуснаха.

В следващия кръг очакваме победителя от Саяна (Хасково) и Атлетик (Куклен), като победителят и от този мач се класира за последния кръг – Топ 4 на турнира, където се събират победителите от четирите региона в България – Югозападна, Югоизточна, Североизточна и Северозападна България, за да определят аматьорския първенец.